HomeContact
Szkoła Podstawowa im. Jana Jasińskiego w Miernowie
Ostatnie Obrazy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 7

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 2,137
Najnowszy użytkownik: Michaelenump
KONKURS KOLĘD

W ostatnim dniu przed przerwą świąteczną w naszej szkole odbył się Konkurs Kolęd. Każda klasa przygotowała jedną wybraną przez siebie kolędę i zaprezentowała ją przed całą społecznością szkolną. Uczniowie każdej klasy starali się wypaść jak najlepiej. Rywalizacja była zacięta a poziom wysoki dlatego jury miało nie lada wyzwanie.
W kategorii klas najlepszą okazała się klasa II w utworze „Skrzypi wóz”, natomiast indywidualnie pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Nowak, która wykonała kolędę „Aniołek najładniejszy” oraz Tomasz Włodarski, który brawurowo zaśpiewał kolędę „Gore gwiazda Jezusowi”.
Wszyscy zwycięzcy otrzymali słodkie nagrody ufundowane przez szkolny sklepik „Jutrzenka”.


Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia grudzień 24 2018
6 komentarzy · 379 czytań ·Drukuj
JASEŁKA

Czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia należy do najpiękniejszych w roku. W świąteczny klimat wprowadziło nas przygotowane przez uczniów klasy VI, VII i VIII przedstawienie jasełkowe, które odbyło się w naszej szkole 21 grudnia bieżącego roku. W tym roku myślą przewodnią jasełek było szukanie zaginionego małego Jezuska – Maleńkiej Miłości, która przychodzi do każdego z nas. Uroku całemu występowi dodały aniołki z klasy pierwszej i drugiej, które pięknie śpiewały kolędy. Po przedstawieniu uczniowie ze starszych klas zaprezentowali swoje umiejętności grając na instrumentach znane i lubiane kolędy. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Bogusława Gieroń, która złożyła świąteczne życzenia i zachęciła wszystkich do wspólnego dzielenia się opłatkiem.


Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia grudzień 21 2018
6 komentarzy · 262 czytań ·Drukuj
WIZYTA MIKOŁAJA


Jak co roku, 6 grudnia w naszej szkole podtrzymywana jest tradycja mikołajkowa. Od samego rana przedszkolaki oraz uczniowie klasy 1, ubrane w czerwone bluzki i mikołajowe, czerwone czapki wyczekiwały wizyty upragnionego gościa, który przybył o godzinie 9.00.
Na powitanie wyczekiwanego gościa uczniowie zaśpiewali piosenkę, zatańczyli taniec. Siadając na kolanach Mikołaja zapewniali, że byli grzeczni i słuchali nauczycieli oraz swoich rodziców. Mikołaj podarował dzieciom paczki z prezentami, które zawierały zabawki oraz słodycze.
Dzieci z uśmiechem na twarzach podziękowali Mikołajowi i poprosili go aby odwiedził ich za rok.


Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia grudzień 11 2018
2 komentarze · 293 czytań ·Drukuj
ŚLUBOWANIE PRZEDSZKOLAKÓW


W dniu 05.12.2018 r. r miało miejsce w naszej szkole bardzo ważne wydarzenie – ślubowanie przedszkolaków. W tej ważnej dla przedszkolaków uroczystości brali udział ich rodzice, Grono Pedagogiczne wraz z Panią Dyrektor Bogusławą Gieroń oraz starsi koledzy. Aby zostać prawowitymi członkami naszego przedszkola , nasze pociechy musiały wykazać się umiejętnościami muzycznymi, tanecznymi oraz recytatorskimi. Następnie w obecności wszystkich gości powtarzali słowa przysięgi:
PRZYRZEKAMY co dzień rano buzię mieć zawsze roześmianą.
PRZYRZEKAMY nie płakać, nie szlochać i panie mocno kochać.
PRZYRZEKAMY zabawki szanować i dookoła wszystko porządkować.
PRZYRZEKAMY choć jesteście jeszcze mali, zgodnie się bawić w sali.

Następnie Pani Dyrektor Bogusława Gieroń dotknęła kredką ramienia każdego dziecka wypowiadając słowa „pasuję Cię na przedszkolaka” i tym samym przedszkolaki zostały przyjęte do społeczności szkolnej. Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor wraz z wychowawczynią wręczyli ślubowanym przedszkolakom dyplomy oraz medale super przedszkolaka. Po części oficjalnej odbył się słodki poczęstunek dla wszystkich biorących udział w uroczystości ślubowania.

Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia grudzień 05 2018
6 komentarzy · 508 czytań ·Drukuj
MIKOŁAJKOWA WYCIECZKA DO KRAKOWA

Przed główną atrakcją wycieczki uczniowie mieli możliwość zobaczyć Jarmark Bożonarodzeniowy w Krakowie.
Park trampolin Gojump - to jedno z najpopularniejszych miejsc na sportowo-rozrywkowej mapie Krakowa. Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, dzieci korzystały z szeregu atrakcji, m.in. ścieżek akrobatycznych, koszów do wsadów, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami. Pobyt w Gojump sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijania zainteresowania sportem, a przede wszystkim uświadomił dzieciom, iż skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie dla mięśni nóg.


Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia grudzień 04 2018
1 komentarz · 235 czytań ·Drukuj
ZABAWA ANDRZEJKOWA


Koniec listopada to czas tradycyjnych andrzejkowych zabaw. 29 listopada 2018r. w naszej szkole również odbyła się taka zabawa. Ogromną popularnością wśród dzieci cieszyły się wróżby przygotowane przez uczennice klasy VI i VII. Można było wywróżyć sobie imię przyszłego męża lub żony, powróżyć z kubeczków, były wróżby numerologiczne, horoskop opisowy, kwiatowy, losowanie zawodów oraz szukanie odpowiedzi na pytanie: Co mnie czeka w najbliższej przyszłości? Z naszej magicznej sali wróżb nikt nie wychodził ze smutną miną, wszyscy byli bardzo radośni i świetnie się bawili wraz z prowadzącym dyskotekę DJ Łukaszem.

Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia grudzień 02 2018
1 komentarz · 210 czytań ·Drukuj