HomeContact
Szkoła Podstawowa im. Jana Jasińskiego w Miernowie
Ostatnie Obrazy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 125
Najnowszy użytkownik: ukozyne
JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE

„W WIGILIJNĄ NOC BÓG SERCA ODMIENIA’’
Święta to moment magiczny, pełen spokoju i ciepła rodzinnego domu. W ten magiczny czas przenieśliśmy się już 21 grudnia podczas szkolnych Jasełek. Tegoroczne przedstawienie jasełkowe zostało przygotowane przez uczniów z klasy VI I VII i nawiązywało swoją treścią do problemów współczesnego świata. Główna postać w przedstawieniu- Anioł przypomniał, aby człowiek nie tylko zastanowił się co w życiu jest najważniejsze, ale starał się okazać drugiemu człowiekowi życzliwość, by nikt nie czuł się samotny i opuszczony. Przedstawienie jasełkowe było więc dla nas wszystkich lekcją wzajemnego zbliżenia, miłości, zadumy i refleksji. Uczniowie dołożyli wielu starań, aby tegoroczne jasełka były dla nas wszystkich sposobnością do wejścia w piękną atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Jasełka uświetnił piękny śpiew kolęd oraz piosenek świątecznych przy akompaniamencie niezastąpionego zespołu akordeonowego. Po występie Ks. Proboszcz K. Wrzesień uroczyście odczytał fragment Ewangelii o Narodzeniu Pańskim , a Pani Dyrektor Bogusława Gieroń złożyła wszystkim świąteczne oraz noworoczne życzenia. Uroczystość zakończyła się dzieleniem opłatkiem i wspólnym kolędowaniem .


Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia grudzień 21 2017
1 komentarz · 5179 czytań ·Drukuj
PRÓBNA EWAKUACJA SZKOŁYZdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia grudzień 21 2017
0 komentarzy · 265 czytań ·Drukuj
WYCIECZKA MIKOŁAJKOWA KLAS STARSZYCH

Świetna zabawa, dużo radości i miła niespodzianka od Mikołaja. Tak krótko można podsumować mikołajkowy wyjazd uczniów naszej szkoły, który odbył się 7 grudnia 2017r. Celem wycieczki było obejrzenie filmu i wspólna zabawa na kręgielni. Był to bardzo udany przedświąteczny wyjazd, który na długo pozostanie w pamięci uczniów.
spmiernow dnia grudzień 21 2017
0 komentarzy · 206 czytań ·Drukuj
MIKOŁAJKOWA NIESPODZIANKA


Mikołajkową niespodziankę sprawili uczniom klas: 0, 1, 3 oraz przedszkolakom Szkoły Podstawowej w Miernowie pracownicy PSB Mini Mrówka w Złotej. W ramach Mikołajek przyjechali oni z mnóstwem prezentów, którymi obdarowali dzieci. Uczniowie oraz nauczyciele przyjęli maskotkę Mrówkę bardzo serdecznie i ciepło.Były wspólne tańce i zabawy. Dzieci śpiewały piosenki i recytowały wiersze.Każdy mógł się przytulić do sympatycznego zwierzątka i zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie.Na twarzach dzieciaków gościł szeroki uśmiech. Mrówka była zachwycona i obiecała, że odwiedzi nas jeszcze nie raz.

W imieniu Dyrekcji, nauczycieli i uczniów SP Miernów z całego serca dziękujemy kierownictwu i pracownikom PSB Mini Mrówka w Złotej za tak wspaniałe odwiedziny.

autor tekstu: Anna Kowalska
Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia grudzień 06 2017
0 komentarzy · 392 czytań ·Drukuj
WYCIECZKA MIKOŁAJKOWA KLAS MŁODZSZYCH


29 listopada 2017 r dzieci z przedszkola, oraz uczniowie z klas: 0, I i III wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Manufaktury Czekolady i Słodyczy w Kielcach.
Manufaktura mieści się w Aptece Wyobraźni będącej częścią Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach na rogu Placu Wolności i ul. Mickiewicza.
Po przybyciu na miejsce odbyła się prezentacja multimedialna na temat OD ZIARENEK DO TABLICZKI, a następnie warsztaty. Każde dziecko samodzielnie ozdabiało tabliczkę czekolady za pomocą: rodzynek, orzeszków, suszonych ananasów, malin, truskawek i wielu innych jeszcze owoców. Gdy tabliczki czekolady stężały, nastąpiło pakowanie w celafon i tekturowe, kolorowe opakowanie. Oczywiście nie obeszło się bez degustacji gorącej czekolady. Na zakończenie każde dziecko otrzymało pamiątkowy DYPLOM MŁODEGO CZEKOLADNIKA.
Odwiedziny w Manufakturze są niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich odwiedzających-dużych i małych.

autor tekstu: Wanda Wójcik
Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia grudzień 04 2017
0 komentarzy · 219 czytań ·Drukuj
ZABAWA ANDRZEJKOWA

Koniec listopada to czas tradycyjnych andrzejkowych zabaw. 30 listopada 2017r. w naszej szkole również odbyła się taka zabawa. Ogromną popularnością wśród dzieci cieszyły się wróżby przygotowane przez uczennice klasy IV i V. Można było wywróżyć sobie imię przyszłego męża lub żony, powróżyć z kubeczków. Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się wróżby numerologiczne, losowanie zawodów oraz tradycyjne lanie wosku. Z naszej magicznej sali wróżb nikt nie wychodził ze smutną miną, wszyscy byli bardzo radośni.

Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia listopad 30 2017
0 komentarzy · 244 czytań ·Drukuj