HomeContact
Szkoła Podstawowa im. Jana Jasińskiego w Miernowie
Ostatnie Obrazy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 7

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 2,137
Najnowszy użytkownik: Michaelenump
SPEKTAKL W KAZIMIERSKIM OŚRODKU KULTURYW dniu 15 listopada 2018 roku przedszkolaki i uczniowie klasy I i II wybrali się do Kazimierskiego Ośrodka Kultury, aby obejrzeć spektakl pt,, Szalone Bajeczki z Dziadunia Teczki” na podstawie wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Oplecione bajkową scenerią wiersze sprawiły, że dzieci głośno odpowiadały na zadawane im pytania. Największym przeżyciem dla dzieci było zaproszenie na scenę i wspólna inscenizacja wiersza ,, Rzepka”. Na koniec wszystkie dzieci razem z aktorami zaśpiewały piosenkę pt,,Fantazja”.
Wcześniej, przed przedstawieniem dzieci wraz z opiekunami ok. półtorej godziny spędziły na basenie bawiąc się w kulkolandii, a po zjedzeniu śniadania, spacerkiem przeszliśmy do Domu Kultury na spektakl Kieleckiego Teatru Lalek.

Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia grudzień 02 2018
1 komentarz · 191 czytań ·Drukuj
APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI


Dnia 9 listopada społeczność uczniowska, dyrekcja szkoły i nauczyciele uczestniczyli w akademii, by uczcić 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystym spotkaniu wziął udział p. wójt Tadeusz Sułek z małżonką, Kierownik Referatu Oświaty przy Gminie Złota p. Anna Niedbalska, radni: p. Jan Lewandowski, p. Lucjan Adamczyk, p. Wioletta Łątka. Na spotkanie przybyli zaproszeni goście: Patriotyczny charakter uroczystości podkreśliły barwy narodowe, godło i hymn. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu i wprowadzeniu flagi państwowej nastąpiła krótka lekcja historii przybliżająca czasy, w których Polska walczyła o upragnioną wolność. Następnie uczennice z koła tanecznego zaprezentowały zachwycający taniec z biało-czerwonymi szarfami. Nastroje i emocje tamtej epoki zostały przywołane dzięki patriotycznym pieśniom w wykonaniu wszystkich obecnych oraz uczniów kl. IV, V, VI, VII, VIII. Na zakończenie uroczystości, pan wójt Tadeusz Sułek podziękowała uczniom za piękne występy i cenną lekcję historii, która była także ważnym źródłem informacji o trudnych losach naszej Ojczyzny. Uroczystość przygotowały panie: Agnieszka Haruza oraz Ewa Książek.


Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia listopad 12 2018
0 komentarzy · 380 czytań ·Drukuj
REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ


„Jeszcze Polska nie zginęła póki my żyjemy…”.
9 listopada wszyscy uczniowie, p. dyrektor oraz nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w akcji „Rekord dla Niepodległej” zorganizowanej z inicjatywy Ministra Edukacji Narodowej w ramach wspólnego świętowania 100-lecia odzyskania niepodległości. O godz. 11:11 wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn narodowy.
Było to dla każdego niezwykłe przeżycie. Przez te kilka minut czuć było wspólną więź i dumę z tego, że jesteśmy wszyscy razem, że mamy okazję świętować tak wspaniałą rocznicę i że jesteśmy Polakami.

Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia listopad 12 2018
0 komentarzy · 185 czytań ·Drukuj
LEKCJA HISTORII

Z okazji obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w żywej lekcji historii pt. „Ku niepodległej” przygotowanej przez grupę artystyczną „Rekonstrukto”. Celem zajęć było upamiętnienie dążeń niepodległościowych oraz ukazanie 123 lat walki o wolność narodu polskiego.Podczas zajęć uczniowie mogli obejrzeć kolekcję replik broni używanych przez powstańców i w I wojnie światowej, stroje kosyniera i oficera I Brygady Legionów Polskich. Dziewczęta mogły wcielić się w rolę sanitariuszek niosących pomoc rannym, a chłopcy wykazali się dużą sprawnością we władaniu bronią.

Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia październik 31 2018
0 komentarzy · 323 czytań ·Drukuj
ŚLUBOWANIE PIERWSZAKÓW

25 października 2018 roku pierwszoklasiści z naszej szkoły przeżywali niezwykłą uroczystość – ślubowanie. To bardzo ważny i uroczysty dzień w życiu każdego pierwszaka. W obecności dyrektor szkoły pani Bogusławy Gieroń, rodziców i uczniów całej szkoły uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia. Śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące naszej ojczyzny, zasad ruchu drogowego oraz szkolnej nauki. Po wydaniu werdyktu przez panią dyrektor, że dzieci były dzielne i pięknie się zaprezentowały nastąpiło ślubowanie, którego treść odczytała przewodnicząca Szkoły Podstawowej im. Jana Jasińskiego w Miernowie uczennica kl.VIII -ej Amelia Kabat.
Po ślubowaniu pani dyrektor Bogusława Gieroń wielkim ołówkiem pasowała pierwszaków na uczniów Szkoły Podstawowej im. Jama Jasińskiego w Miernowie. Każdy świeżo pasowany uczeń otrzymał od wychowawczyni pani Wandy Wójcik pamiątkowy dyplom, znaczek, a od rodziców drobne upominki. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku i tortu z napisem ŚLUBOWANIE I KLASY. Dopełnieniem uroczystości był pokaz „Kula czekoladowa z niespodziankami” przygotowany przez rodziców Kubusia.
Pierwszoklasistom życzymy samych sukcesów na dalsze lata nauki !


Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia październik 29 2018
0 komentarzy · 286 czytań ·Drukuj
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W piątek 12.10.2018 w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli. Uczniowie w imieniu całej społeczności uczniowskiej wręczyli nauczycielom oraz pracownikom szkoły kwiaty oraz podziękowanie za "każdy dzień edukacji".
Po przedstawieniu pani dyrektor złożyła serdeczne życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły. Podziękowała za trud wkładany każdego dnia w edukację i wychowanie młodego pokolenia. Wręczyła również Nagrody Dyrektora wyróżnionym nauczycielom: pani Dorocie Kmiecik, pani Dominice Wróbel, pani Wandzie Wójcik, pani Agnieszce Haruzie, panu Arturowi Haruzie oraz pracownikom obsługi paniom: Izabeli Ziętarze, Edycie Soi oraz panu Andrzejowi Laskowskiemu.
Na zakończenie przedstawiciele Rady Rodziców zaprosili wszystkich pracowników szkoły na słodki poczęstunek, za co serdecznie dziękujemy.


Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia październik 13 2018
0 komentarzy · 238 czytań ·Drukuj