HomeContact
Szkoła Podstawowa im. Jana Jasińskiego w Miernowie
Ostatnie Obrazy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 125
Najnowszy użytkownik: ukozyne
CYRK SZOK


Dnia 30 listopada do naszej szkoły zawitał cyrk "Szok", który swoim repertuarem wprowadził w zachwyt wszystkich uczniów zgromadzonych na sali gimnastycznej. Wśród zaprezentowanych atrakcji znalazły się: tresowane gołębie, magiczne sztuczki oraz popisy akrobatyczne. Najwięcej emocji wzbudził oczywiście pokaz z wężem. Wrażenia ze spotkania z cyrkowcami na długo pozostaną w pamięci naszych uczniów.

Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia listopad 30 2017
0 komentarzy · 227 czytań ·Drukuj
PASOWANIE PRZEDSZKOLAKÓW

23 listopada 2017 r. w Ośrodku Edukacji Przedszkolnej przy Szkole Podstawowej w Miernowie odbyła się uroczystość: PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA.
Uroczystość ta w dużym stopniu stanowi zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków i zasad panujących w przedszkolu. Podczas uroczystości pasowania maluchy swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze się czują w przedszkolu. Zaprezentowały rodzicom i starszym kolegom piosenki, wiersze i pląsy, których nauczyły się do tej pory. Odświętny strój, piękne opaski z pszczółką, obecność p. Jesieni, a także wystrój sali podkreśliły doniosłość wydarzenia. Następnie wszystkie maluchy złożyły uroczystą przysięgę powtarzając głośno słowo „Przyrzekamy ‘’
Kulminacyjnym punktem w tym dniu było pasowanie maskotką pszczółką przez p. dyrektor Bogusławę Gieroń każdego malucha na prawdziwego przedszkolaka. Wszyscy otrzymali pamiątkowy dyplom, kuferek słodkości, puzzle i gratulacje.
Po zakończeniu części oficjalnej przedszkolaki z grupy przedszkolnej PSZCZÓŁKI pozowały do pamiątkowych zdjęć, a w sali czekały na nich słodkie niespodzianki.
Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycielek p. Agnieszki Haruza i Wandy Wójcik.

autor tekstu: Wanda Wójcik
Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia listopad 23 2017
0 komentarzy · 240 czytań ·Drukuj
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademia przede wszystkim miała przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Część artystyczna wprowadziła uczniów i nauczycieli w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Uczniowie klasy VI przypomnieli wydarzenia historyczne, recytowali wiersze, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Chórek szkolny uświetnił przedstawienie pieśniami m.in.: „Biały krzyż”, „Piechota”, „Przybyli ułani”, „My, pierwsza brygada”, a chłopcy z klasy VII przygrywali na akordeonach. Taniec z flagą zaprezentowały uczennice : Aleksandra Wójcik, Laura Kabat, Natalia Kłos oraz Wiktoria Soja. To Święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. Program przygotowały: p. Agnieszka Haruza oraz p. Ewa Książek.


autor tekstu: Agnieszka Haruza
Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia listopad 11 2017
0 komentarzy · 290 czytań ·Drukuj
PIERNIKOWY DOMEK - PRZEDSTAWIENIE O DOBRYM WYCHOWANIU


30.10.2017r. przedszkolaki, zerówka oraz najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Miernowie wzięli udział w magicznym spektaklu p.t,, Domek z piernika" przygotowanym przez Kielecki Teatr Lektur.

W pięknej bajce o dobrym wychowaniu dzieci dowiedziały się : czego uczy nas historia Jasia i Małgosi oraz, że nie wolno śmiecić, a słodycze można jeść, ale tylko z umiarem.

Świetnej grze aktorów towarzyszyła oprawa muzyczna, a piosenki pomagały zrozumieć uczucia postaci.

Przedstawienie ubarwiły wspaniałe stroje, rekwizyty i dekoracje. To wszystko wywołało na twarzach dzieci uśmiech , innym razem zaskoczenie oraz zachwyt. Zabawy i radości było co niemiara.

autor tekstu: Anna Kowalska
Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia październik 31 2017
0 komentarzy · 329 czytań ·Drukuj
WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH


Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim.

Dnia 28 października 2017 roku przedstawiciele społeczności szkolnej Oskar Urban z kl.VII oraz Klaudia Dubaj z kl.III wraz z opiekunem p.Agnieszką Haruza udali się na cmentarz w Probołowicach. Uporządkowaliśmy grób Pamięci Nieznanych Żołnierzy Poległych w okresie II wojny światowej, a następnie położyliśmy na nim stroik oraz zapaliliśmy symboliczne znicze. Robimy to od kilku lat, więc mamy już wprawę i wiemy co nam będzie do tego potrzebne.
Jest to akcja, którą w naszej szkole pielęgnuje się i przeprowadza od wielu lat. Dzięki niej oddajemy cześć zmarłym i uczymy się szacunku dla tradycji. Takie momenty skłaniają też do refleksji i zadumy, gdyż pamięć o zmarłych świadczy o żywych.

autor tekstu: Agnieszka Haruza
Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia październik 30 2017
0 komentarzy · 261 czytań ·Drukuj
WYCIECZKA ZAKOPANE - SŁOWACJA

W dniach 24-25 października 2017 r. uczniowie naszej szkoły wybrali się wraz z opiekunami p. Arturem i Agnieszką Haruza, na wycieczkę Zakopane – Słowacja. Wyruszyliśmy kilka minut po 8:00, po nieco przedłużonej podróży dojechaliśmy na miejsce, gdzie, ku zaskoczeniu wszystkich, zaświeciło słońce, więc z uśmiechem i nadzieją na dobrą zabawę ruszyliśmy do zwiedzania. Program wycieczki był bardzo bogaty i napięty. W pierwszym dniu zaplanowane było zwiedzanie Zakopanego. Jedną z atrakcji był wyjazd na Gubałówkę. Gubałówka jest to jedno z najczęściej odwiedzanych i najpopularniejszych miejsc w Zakopanem. Chyba nie ma turysty, który nie był na szczycie Gubałówki. Stacja dolna znajduje się 823 m n.p.m., stacja górna mieści się na wysokości 1122 m n.p.m. Na górnej polanie Gubałówki można podziwiać przepiękną panoramę Tatr i Zakopanego. Następnie udaliśmy się na Wielką Krokiew. O godz. 15 zawitaliśmy w naszym pensjonacie „Na Borku” i zjedliśmy pyszny obiad. Po posiłku mieliśmy czas na odpoczynek, a o godz.18.00 wyruszyliśmy na ognisko. Wycieczka zgodnie z założeniami miała charakter turystyczno- krajoznawczo – rekreacyjny po terenie Polski i Słowacji. W drugim dniu byliśmy w Tatralandii na Słowacji. Był to najbardziej oczekiwany moment przez dzieci. Tatralandia to największy park wodny w centralnej Europie. Dzieci miały możliwość korzystania z kąpieli w basenach, ściany wspinaczkowej i zjeżdżalni wodnych. Podczas tej wycieczki mogliśmy się wiele nauczyć oraz zobaczyć dużo pięknych zakątków. Poznaliśmy uroki Tatr, Zakopanego. Dzięki wspaniałej pogodzie plan wycieczki został zrealizowany.
autor tekstu: Agnieszka Haruza
Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia październik 29 2017
1 komentarz · 273 czytań ·Drukuj