HomeContact
Szkoła Podstawowa im. Jana Jasińskiego w Miernowie
Ostatnie Obrazy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 1,794
Najnowszy użytkownik: ErikNU
WIOSNA W PRZEDSZKOLU

Przedszkolaki przystąpiły do wiosennych prac w kąciku przyrodniczym. Zasiali ziarenka zbóż, rzeżuchy oraz zasadzili cebulkę na wczesny szczypiorek i ziarna fasoli. Będą codziennie obserwować jak rosną rośliny


Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia marzec 26 2014
0 komentarzy · 812 czytań ·Drukuj
WITAJ WIOSNO!


21 marca tradycyjnie jak co roku przywitaliśmy w naszej szkole wiosnę. Nie ulega wątpliwości, że jest ona jedną z najpiękniejszych pór roku. Już od rana wiosenny nastrój poczuli wszyscy uczniowie naszej szkoły i to nie tylko dzięki młodszym dzieciom, które wraz z panią Wandą Wójcik przygotowały program artystyczny z tej okazji. Na radosny nastrój wpłynęła dzisiejsza słoneczna aura. Dzieci klas 0-III oraz przedszkolaki przygotowały na tę okazję piosenki, wiersze i scenki oczywiście o tematyce wiosennej. Natomiast wszyscy uczniowie w związku z pierwszym dniem wiosny postarali się go zaakcentować kolorem swojego ubioru. Było więc kolorowo i radośnie. Po takim powitaniu zima na pewno nie wróci.Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia marzec 21 2014
0 komentarzy · 776 czytań ·Drukuj
MARZEC MIESIĄCEM MATEMATYKI


„Matematyka jest kluczem do nauki, którego nie można zgubić, więc spróbuj go polubić".
Uczniowie klas starszych wiedzą, że miesiąc marzec jest miesiącem matematyki.
W kalendarzu świąt nietypowych 9 marzec to Dzień Polskiej Statystyki, 12.03 to Pierwszy Ogólnopolski Dzień Matematyki, a 14.03 to Dzień Liczby Pi. Była to, więc wspaniała okazja do zaakcentowania ogromnej roli tej dziedziny nauki w życiu człowieka. Uczniowie do tego dnia przygotowywali się już wcześniej, rozwiązywali ciekawe łamigłówki i zadania. Dzisiaj w ramach podsumowania odbył się Turniej Wiedzy z Matematyki. Walka była zacięta, gdyż walczono o tytuł Mistrza Matematyki. Uczniowie radzili sobie świetnie. W czołówce znaleźli się uczniowie klasy szóstej: Kinga Podkowa, Bartłomiej Adamczyk i Bartosz Sułek. Najlepiej wypadł i tytuł Mistrza Matematyki otrzymał Bartosz Sułek. Wszystkim uczestnikom, a szczególnie najlepszym gratulacje, pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki wręczyła Pani Dyrektor Bogusława Gieroń.
Marcowe przedsięwzięcie matematyczne przygotowała pani Dominika Wróbel przy wsparciu Samorządu Uczniowskiego.Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia marzec 19 2014
0 komentarzy · 958 czytań ·Drukuj
SZANOWNI RODZICE PRZYSZŁYCH PRZEDSZKOLAKÓW

Przypominamy, że już od kwietnia bieżącego roku można zapisywać dzieci na nowy 2014/2015 rok szkolny do działającego przy naszej szkole przedszkola.
"Uczynić dziecko aktywnym, twórczym, myślącym, wrażliwym i otwartym - to myśl przewodnia, która towarzyszy nam w codziennej pracy"
Dbając o jakość swojej pracy zapewniamy:
- całodzienną opiekę, wychowanie i kształcenie w bardzo dobrze wyposażonej sali
- wysoko wykwalifikowaną, doświadczoną kadrę pedagogiczną
- życzliwą, serdeczną atmosferę i poczucie bezpieczeństwa dzieci
- smaczne i urozmaicone posiłki
Dokładnych informacji można uzyskać bezpośrednio u pani Dyrektor oraz w punkcie przedszkolnym w trakcie trwania zajęć.

Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia marzec 13 2014
0 komentarzy · 832 czytań ·Drukuj
WIOSENNE SPRZĄTANIE

Wiosna tuż, tuż… dlatego najwyższa pora robić wiosenne porządki. Uczniowie klas starszych razem z panem Arturem Haruzą z wielką ochotą zaopatrzeni w worki, rękawice, odpowiedni strój i pozytywnie zmotywowani szczytnym celem akcji zabrali się do sprzątania terenu wokół szkoły i poza nią. Po zakończeniu akcji z poczuciem dobrze wykonanej pracy potrzebnej środowisku dzieci wróciły do szkoły. Efekty ciężkiej pracy widać było od razu. Teraz ten nasz mały kawałek świata jest o wiele piękniejszy. Z czystym sumieniem możemy czekać na przyjście wiosny.

Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia marzec 13 2014
0 komentarzy · 886 czytań ·Drukuj
AKCJA "AKADEMIA CZYSTYCH RĄK"Dzisiaj 5 marca p.Dorota Kmiecik i p.Dominika Wróbel rozpoczęły w naszej szkole akcję w ramach Akademii Czystych Rąk Carex. Akcja, którą zapoczątkowaliśmy dotyczy ważnej kwestii jaką jest prawidłowa higiena rąk w szkole i w domu. Jednym z głównych założeń działań podjętych przez nas w ramach Akademii Czystych Rąk Carex jest to, że najważniejsza jest profilaktyka. Aby cieszyć się dobrym zdrowiem, wystarczy czasem zacząć od rzeczy podstawowych – mycie rąk jest jedną z nich. Były więc filmy, w których dzieci widziały właściwe postawy opowiadania, zabawy i konkursy. Wspólnie z panią pielęgniarką Iwoną Dolińską dzieci uczyły się prawidłowego mycia rąk oraz słuchały jak bardzo jest to ważne i jak wielu chorób możemy uniknąć pamiętając tylko o tak prostej codziennej czynności. Później przyszła pora na praktykę. Korzystając z instrukcji nasi uczniowie świetnie radzili sobie z prawidłowym i dokładnym myciem rąk. Mamy nadzieję, że akcja zapoczątkowana dzisiejszego dnia, a trwająca cały miesiąc marzec wyrobi wśród naszych uczniów odpowiednie nawyki.

Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia marzec 06 2014
0 komentarzy · 2154 czytań ·Drukuj