HomeContact
Szkoła Podstawowa im. Jana Jasińskiego w Miernowie
Ostatnie Obrazy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 10

Użytkowników online: 2
Kiatieri, Bennyarege

Łącznie użytkowników: 1,552
Najnowszy użytkownik: CynthiaDek
MIKOŁAJKOWA WYCIECZKA DO KRAKOWA

Przed główną atrakcją wycieczki uczniowie mieli możliwość zobaczyć Jarmark Bożonarodzeniowy w Krakowie.
Park trampolin Gojump - to jedno z najpopularniejszych miejsc na sportowo-rozrywkowej mapie Krakowa. Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, dzieci korzystały z szeregu atrakcji, m.in. ścieżek akrobatycznych, koszów do wsadów, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami. Pobyt w Gojump sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijania zainteresowania sportem, a przede wszystkim uświadomił dzieciom, iż skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie dla mięśni nóg.


Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia grudzień 04 2018
0 komentarzy · 90 czytań ·Drukuj
ZABAWA ANDRZEJKOWA


Koniec listopada to czas tradycyjnych andrzejkowych zabaw. 29 listopada 2018r. w naszej szkole również odbyła się taka zabawa. Ogromną popularnością wśród dzieci cieszyły się wróżby przygotowane przez uczennice klasy VI i VII. Można było wywróżyć sobie imię przyszłego męża lub żony, powróżyć z kubeczków, były wróżby numerologiczne, horoskop opisowy, kwiatowy, losowanie zawodów oraz szukanie odpowiedzi na pytanie: Co mnie czeka w najbliższej przyszłości? Z naszej magicznej sali wróżb nikt nie wychodził ze smutną miną, wszyscy byli bardzo radośni i świetnie się bawili wraz z prowadzącym dyskotekę DJ Łukaszem.

Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia grudzień 02 2018
0 komentarzy · 80 czytań ·Drukuj
SPEKTAKL W KAZIMIERSKIM OŚRODKU KULTURYW dniu 15 listopada 2018 roku przedszkolaki i uczniowie klasy I i II wybrali się do Kazimierskiego Ośrodka Kultury, aby obejrzeć spektakl pt,, Szalone Bajeczki z Dziadunia Teczki” na podstawie wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Oplecione bajkową scenerią wiersze sprawiły, że dzieci głośno odpowiadały na zadawane im pytania. Największym przeżyciem dla dzieci było zaproszenie na scenę i wspólna inscenizacja wiersza ,, Rzepka”. Na koniec wszystkie dzieci razem z aktorami zaśpiewały piosenkę pt,,Fantazja”.
Wcześniej, przed przedstawieniem dzieci wraz z opiekunami ok. półtorej godziny spędziły na basenie bawiąc się w kulkolandii, a po zjedzeniu śniadania, spacerkiem przeszliśmy do Domu Kultury na spektakl Kieleckiego Teatru Lalek.

Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia grudzień 02 2018
0 komentarzy · 69 czytań ·Drukuj
APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI


Dnia 9 listopada społeczność uczniowska, dyrekcja szkoły i nauczyciele uczestniczyli w akademii, by uczcić 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystym spotkaniu wziął udział p. wójt Tadeusz Sułek z małżonką, Kierownik Referatu Oświaty przy Gminie Złota p. Anna Niedbalska, radni: p. Jan Lewandowski, p. Lucjan Adamczyk, p. Wioletta Łątka. Na spotkanie przybyli zaproszeni goście: Patriotyczny charakter uroczystości podkreśliły barwy narodowe, godło i hymn. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu i wprowadzeniu flagi państwowej nastąpiła krótka lekcja historii przybliżająca czasy, w których Polska walczyła o upragnioną wolność. Następnie uczennice z koła tanecznego zaprezentowały zachwycający taniec z biało-czerwonymi szarfami. Nastroje i emocje tamtej epoki zostały przywołane dzięki patriotycznym pieśniom w wykonaniu wszystkich obecnych oraz uczniów kl. IV, V, VI, VII, VIII. Na zakończenie uroczystości, pan wójt Tadeusz Sułek podziękowała uczniom za piękne występy i cenną lekcję historii, która była także ważnym źródłem informacji o trudnych losach naszej Ojczyzny. Uroczystość przygotowały panie: Agnieszka Haruza oraz Ewa Książek.


Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia listopad 12 2018
0 komentarzy · 153 czytań ·Drukuj
REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ


„Jeszcze Polska nie zginęła póki my żyjemy…”.
9 listopada wszyscy uczniowie, p. dyrektor oraz nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w akcji „Rekord dla Niepodległej” zorganizowanej z inicjatywy Ministra Edukacji Narodowej w ramach wspólnego świętowania 100-lecia odzyskania niepodległości. O godz. 11:11 wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn narodowy.
Było to dla każdego niezwykłe przeżycie. Przez te kilka minut czuć było wspólną więź i dumę z tego, że jesteśmy wszyscy razem, że mamy okazję świętować tak wspaniałą rocznicę i że jesteśmy Polakami.

Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia listopad 12 2018
0 komentarzy · 94 czytań ·Drukuj
LEKCJA HISTORII

Z okazji obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w żywej lekcji historii pt. „Ku niepodległej” przygotowanej przez grupę artystyczną „Rekonstrukto”. Celem zajęć było upamiętnienie dążeń niepodległościowych oraz ukazanie 123 lat walki o wolność narodu polskiego.Podczas zajęć uczniowie mogli obejrzeć kolekcję replik broni używanych przez powstańców i w I wojnie światowej, stroje kosyniera i oficera I Brygady Legionów Polskich. Dziewczęta mogły wcielić się w rolę sanitariuszek niosących pomoc rannym, a chłopcy wykazali się dużą sprawnością we władaniu bronią.

Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia październik 31 2018
0 komentarzy · 158 czytań ·Drukuj