HomeContact
Szkoła Podstawowa im. Jana Jasińskiego w Miernowie
Ostatnie Obrazy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 8

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 2,137
Najnowszy użytkownik: Michaelenump
ŻYWA LEKCJA HISTORII-II WOJNA ŚWIATOWA


26 lutego uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w „żywej lekcji historii”. Zajęcia zostały zorganizowane przez „Pasjonatów Ożywionej Historii” POH Rzeszów. Bardzo cennym elementem spotkania był sposób, w jaki zajęcia były prowadzone. Wybrani uczniowie stali się czynnymi uczestnikami przedstawianych wydarzeń. Oprócz wielu ciekawych informacji na temat II wojny światowej uczniowie zapoznali się z umundurowaniem i uzbrojeniem żołnierzy walczących w czasie wojny. W czasie prezentacji uczestnicy obejrzeli fragmenty filmów oraz mogli dotykać i przymierzać wszystkie eksponaty. Ta niecodzienna lekcja historii z pewnością podobała się uczniom i na pewno na długo pozostanie w ich pamięci.


Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia luty 27 2019
1 komentarz · 142 czytań ·Drukuj
WALENTYNKI

Dnia 14 lutego br. Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole Święto Miłości. Wszyscy uczniowie mogli przesłać sobie słowa sympatii dzięki przygotowanej skrzynce walentynkowej. Z okazji tego wyjątkowego dnia została również zorganizowana dyskoteka.
Mamy nadzieję, że duch życzliwości wśród naszych uczniów unosił się będzie nie tylko w dniu zakochanych ale jeszcze przez wiele dni.

Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia luty 16 2019
1 komentarz · 184 czytań ·Drukuj
PRELEKCJA NA TEMAT SEGREGACJI ŚMIECI

Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej przeprowadziło w naszej szkole edukację ekologiczną w zakresie prawidłowej gospodarki odpadami komunalnymi. Podczas prezentacji zostały omówione zasady segregacji odpadów komunalnych, praktyczna nauka polegająca na wrzuceniu odpadów do odpowiednich kolorowych pojemników, krótka dyskusja dotycząca surowców wtórnych, recyklingu i ochrony środowiska.
Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia luty 06 2019
1 komentarz · 148 czytań ·Drukuj
ZABAWA CHOINKOWA

Tradycyjnie w karnawale w szkołach odbywają się bale choinkowe. W niedzielę 2 lutego uczniowie Szkoły Podstawowej w Miernowie wraz ze swoimi opiekunami, rodzicami, nauczycielami mieli okazję uczestniczyć w karnawałowej zabawie. Wszystkie dzieciaki świetnie się bawiły w rytm najpopularniejszych przebojów. Chwilą wytchnienia była przerwa na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.
O oprawę muzyczną zadbał w tym roku zespół „Duex” .
Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia luty 06 2019
1 komentarz · 123 czytań ·Drukuj
XII ŚWIĘTO POKOLEŃ

W naszej szkole zapraszanie Babć i Dziadków na uroczystość z okazji ich święta stało się już tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez odbywających się w placówce.
To już XII SPOTKANIE POKOLEŃ, które dnia 12 stycznia zgromadziło nie tylko duże grono Babć i Dziadków, ale także zaproszonych gości.
Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Bogusława Gieroń , która serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych gości. Składając życzenia wielu radości dnia codziennego i zdrowia, podkreśliła znaczenie tego spotkania dla budowania więzi i dobrych relacji między dziadkami i wnukami. Następnie, głos zabrały dzieci, które pod okiem nauczycieli przygotowały bogaty i różnorodny program artystyczny. Nie zabrakło życzeń, wzruszeń w ciepłej i rodzinnej atmosferze. Do życzeń dołączył się również Pan Wójt, Pan Sekretarz Gminy. Następnie wszystkie dzieci za piękny występ otrzymały słodycze, a goście zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.
Spędzając wspólnie czas, w miłym towarzystwie była okazja nie tylko do rozmów, uśmiechu ale i wspomnień.
Dziękujemy Babciom i Dziadkom oraz wszystkim gościom za tak liczny udział w tej wyjątkowej uroczystości oraz Rodzicom za wsparcie i nieocenioną pomoc.

Zdjęcia w "Galeria zdjęć ".
spmiernow dnia styczeń 12 2019
6 komentarzy · 1092 czytań ·Drukuj
KRÓLEWNA ŚNIEŻKA- PRZEDSTAWIENIE


12 grudnia przedszkolaki oraz uczniowie klasy pierwszej i drugiej uczestniczyli w przedstawieniu pt. „Śnieżka”, które odbyło się w Domu Kultury w Kazimierzy Wielkiej. Dzieci z wielką uwagą i skupieniem oglądały występ aktorów, a także odpowiadały na zadawane przez aktorów pytania dotyczące bajki pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Tomasz, uczeń naszej szkoły, został wywołany przez aktorów na teatralną scenę, celem podpowiedzenia królowi w jaki sposób powinien obudzić królewnę Śnieżkę. Tomasz udzielił królowi bardzo dobrych rad, a ten sprawił, że królewna ożyła.
spmiernow dnia styczeń 02 2019
6 komentarzy · 362 czytań ·Drukuj